TRÉNINGEK

PINTÉR TECA

A tréningekről...

tréningek alapja “a tapasztalati úton való tanulás”, egy olyan komplex módszer, ahol az ügyfél igényeinek megfelelő képzés történik. A tréningek lehetőséget adnak bizonyos készségek fejlesztésére és a tréningen résztvevők munkájukhoz szükséges elméleti ismereteiket is bővíthetik.

Az általam tartott tréningek nem “dobozos” előre gyártott tréningprogramok alapján zajlanak, hanem minden alkalommal a megrendelő kérésének megfelelően a konkrét célok kitűzése után egyedi programot készítek. Amennyiben az ügyfélben kérdéses még a tréning célja, segítséget nyújtok feltárni a szervezet helyzetét és/vagy készségeit ezután javaslatot teszek a fejlesztésre.

A tréningek egyediségét a dramatikus módszer adja. Ennek alapja, hogy a résztvevők által hozott problémákat dolgozzuk fel és nem „gyártott” helyzeteket állítunk elő.

Szervezetfejlesztés

A cél egy olyan folyamat kidolgozása, amely a hétköznapi hatékonyságot és az eredményes együttműködést fejleszti. A különböző szervezeti egységek, munkatársak értékelésével kezdődik, mely során olyan erőforrásokat kutatok fel, amelyek jól működnek, illetve amelyek fejlesztésre szorulnak, ezeket elemezve, és formálva haladunk a kívánt cél felé.

A pozitívumokra, lehetőségekre, illetve erőforrásokra fókuszáló folyamat a szervezet pozitív tőkéjének megtalálásához és fejlesztéséhez vezetnek. A szervezetfejlesztés támogató hatással lesz a munkavégzési hatékonyságra, szervezeti kohézióra és az együttműködési gyakorlatokra is.

Kommunikációs tréning

A kommunikációs tréning elvégzésével a résztvevők képesek lesznek kifejezni saját szükségleteiket anélkül, hogy ez által mások szükségletei sérüljenek. Tehát képesek lesznek önérvényesítésre úgy, hogy közben nem sértik mások érdekeit sem. A tréningjeim által a résztvevők egyre inkább a problémamegoldásra törekszenek, ahol mindenki nyertes pozícióba kerülhet.

A kommunikációs tréningek fókuszában hétköznapi, megtörtént és előforduló helyzetekkel foglalkozunk, amely nagymértékben javítja a tréning hatékonyságát.

Stresszkezelés

Mai „rohanó” világunkban igen kevés az az ember, aki elmondhatja magáról, hogy stressz mentesen él. Érdemes tudatosítanunk magunkban, hogy a stressz manapság az életünk része. Mindenkit más ingerek érnek és más a védekező mechanizmusuk is.

A tréning során a résztvevők felismerik a saját stresszoraikat, tudatosítják az eddig alkalmazott stressz kezelő/védekező módszereiket, illetve új gyakorlati technikákat sajátítanak el, melyeket beépíthetnek a mindennapjaikba.

A tréning célja, hogy a résztvevők megismerve a stresszkezelő technikákat, hatékonyabb munkavégzésre és együttműködésre legyenek képesek, s ez által az élet minden területén sikeresebbé váljanak.

Konfliktuskezelés

Tudomásul kell vennünk, hogy konfliktusok, ellentétek mindig is voltak, vannak és lesznek. Meg kell tanulnunk kezelni őket. A konfliktusaink kezelése egyedi, nincs egy központilag meghatározott konfliktuskezelési mód. Minden konfliktuskezelésnél más az konfrontálódó személyek önismerete, más a viselkedése és más a környezet is.

Ennek a tréningnek a célja, hogy a résztvevők rálássanak, beazonosítsák saját működésüket a konfliktushelyzetekben, majd különböző technikák elsajátításával képesek legyenek egy adott szituációban tudatosan mérlegelni aztán a megfelelő megoldást alkalmazni.

Vezetői tréningek

A képzés célja, hogy a vezetők fejlesszék ismereteiket, készségeiket és ezen ismeretek és készségek alkalmazásával a saját csapatuk hatékony tevékenységét is képesek lesznek növelni.

A képzés fókuszában a következő elemek jelennek meg:

  • Vezetői modellek és stílusok
  • Vezetői kompetenciák
  • Delegálás
  • Motiválás
  • Célok, stratégiák
  • Bizalom
  • Helyzetfüggő vezetés

Változáskezelés

Ez a tréning akkor aktuális egy szervezet életében, amikor jelentős kihívások, változások előtt állnak.

A tréningen résztvevők megismerik a változási folyamat részeit és a különböző mérföldköveknél a változási folyamatban szereplők feladatait. A feladatok gyakorlati elemei könnyen elsajátíthatók, és a változások segítése érdekében rugalmasan alkalmazhatók.

A résztvevők megértik és tudatosítják saját szerepeiket, feladataikat a változás folyamatában, így ez által képessé válnak hatékonyabb együttműködésre.

Csapatépítő tréning

Ennek a tréningnek a célja, hogy a résztvevők rálássanak, beazonosítsák saját működésüket a konfliktushelyzetekben, majd különböző technikák elsajátításával képesek legyenek egy adott szituációban tudatosan mérlegelni aztán a megfelelő megoldást alkalmazni.

A tréning részei: kis és nagycsoportos feladatmegoldások, személyes kihívások, egymás és önmagunk megismerése.

A tréning célja, az együtt dolgozók együttműködésének, kommunikációjának erősítése, javítása.